fbpx
Nasze winnice
Włochy
Wybitny producent z nad włoskiego jeziora Garda – Piękne widoki i wina. Ottella pierwsza pojawiła się w dawnych kronikach jako producent win „Lugana” prezentuje nowoczesny, czysty styl w produkcji win, które nas urzekają.
FRANCJA
Wyobraźnia człowieka musi być karmiona opowieścią: historią człowieka, miejsca, ziemi i cywilizacji – tworząc w ten sposób smak, zapach i wrażenia dotykowe. Takie wg. Alain’a Brumont’a są kwestie produkcji wina. Sztuka komponowania idealnego małżeństwa między odmianami winogron a Terroir.
FRANCJA
Historia domu szampańskiego Mandois sięga 1735 roku, kiedy to rodzina postanowiła nabyć kilka winnic. Dzisiaj eksportują swoje luksusowe wina na cały świat. Uprawiają grona odmian Chardonnay, Pinot Meunier i Pinot Noir. Siedliska znajdują się w takich prestiżowych wioskach jak Epernay, Chouilly, Pierry, Verus. Piwnice, w których długo dojrzewają butelki naszego Champagne mieszczą się głęboko pod ziemią, pochodzą z końca 17 wieku. Jako jedni z nielicznych produkują wielkie formaty Champagne aż do 12 litrów, każda sztuka przechodzi podwójną fermentacje w oryginalnej butelce. Szeroka oferta od wytrawnych po półsłodkie, różowe, listę zamyka topowy „CLOS MANDOIS” z metalową etykietą – pierwszy na świecie „After dinner” Champagne na wyjątkowe momenty.
Włochy
Winnice mieszczą się w klasycznym regionie Valpolicella w San Pietro in Cariano. To gratka dla miłośników Amarone. Gleby bogate w wapń i wspaniała ekspozycja połączona z wpływem bryzy znad jeziora Garda. Brunelli pokazuje nam nowe oblicze appassimento – połączenie tradycji, najnowszej technologii, finezji i osobowości w kilku ciekawych odmianach.
Włochy
To ponad 100 lat tradycji uprawy winogron rodziny Tessari na wulkanicznej, mrocznej glebie wzgórz Rugate. Soave, Valpolicella Ripasso i Amarone, musujące wina produkowane metodą szampańską – zapraszamy do krainy Ca Rugate. Najwyżej oceniane wśród białych win „Studio” – nazwa oznacza odkrywanie, ciekawość świata – stale otrzymuje najwyższe noty i wyróżnienia w konkursach. Czerpią wzorce on najlepszych producentów z Burgundii przenosząc je w realia swojego terroir. Od lat należy do najlepszych producentów w regionie, zdobywa uznanie krytyków i miłośników wina. ​
Włochy
Winnica Nativ położona jest na wzgórzach Taurasi w obszarze Irpini i znajduje się w samym sercu Paternopoli. Sama Irpinia charakteryzuje się unikalną specyfiką gleb i warunków klimatycznych.
Włochy
Winnica Montalbera powstała na początku XX wieku, znajduje się na obszarze trzech miasteczek: Grana, Castagnole Monferrato i Montemagno.
HISZPANIA
Tienda Rodríguez Sanzo to młoda rodzinna firma winiarska istniejąca od 2003 roku, mimo krótkiego czasu funkcjonowania na rynku, odniosła już ogromne sukcesy. Winnica w roku 2013 została wyróżniona jako najlepsza winiarnia w Hiszpanii a w roku 2014 została włączona do międzynarodowej listy 100 najbadziej nagradzanych winnic na świecie.
WŁOCHY
Biasiotto to firma rodzina, już 4 pokolenie kultywuje tradycje uprawy winorośli z naciskiem na wysoka jakość. Dzisiaj do rodziny należy 25 hektarów upraw z odmianami Glera, Chardonnay, Merlot, Cabernet Franc i Pinot Grigio. Wina zdobywają wiele nagród, uznanie krytyków a co najważniejsze gości.
HISZPANIA
Winnice Callejo to przede wszystkim dwa szczepy: Tempranillo i Tinta Fina, stanowią one niemalże 100% uprawy producenta. Znajdują się w Sotillo de la Ribera, wiosce liczącej 500 mieszkańców w prowincji Burgos. Położone są w północnej części apelacji Ribera del Duero, w najwyższej części doliny.
WŁOCHY
Winnica Barbanera znajduje się u podnóża góry Cetona w regionie Toskańskim. Historia rozpoczyna się w 1938 roku, gdy Altero i jego żona Maria Franceschini biorąc pod uwagę przyszłość swoich dzieci postanowili rozpocząć działalność związaną z winem.
AUSTRIA
„Produkcja wina to sztuka. Wino łączy. Wino powinno dawać przyjemność”. Tymi słowami Sebastian Leitgeb definiuje swoją winnicę.
FRANCJA
Marka Marrenon, to asortyment zarezerwowany dla tradycyjnego kanału dystrybucji. Ich wina znaleźć można wyłącznie w restauracjach i profesjonalnych sklepach winiarskich. Motto winnicy brzmi „Pleasure by Nature” a ich portfolio to szeroki przekrój win od organicznych po musujące.
WŁOCHY
Winnica Terre di Giurfo znajduje na Sycylii, w Ragusie. To właśnie tutaj produkuje się najlepsze wina z rodzimych winogron Sycylii: Cerasuolo di Vittoria, Frappato, Nerello Mascalese, oraz Nero d ‘Avola.
WŁOCHY
Winnica ma 14 hektarów upraw, zlokalizowanych na wzgórzach sięgających od 400 do 600 metrów nad poziomem morza. Mieści się w dziewiczym krajobrazie w Romagnano a znaleźć tam możemy szczepy takie jak: Corvina, Rondinella, Oseleta, Spigamonte i Turchetta – które są rodzimymi odmianami tego regionu.
WŁOCHY
Winnica pochodzi z połączenia innowacji, jest wyjątkowa ze względu na swoje metody przetwarzania i kreatywne umysły tych, którzy każdego dnia dają z siebie wszystko.
francja
Winnica znajduje się u stóp 3 wzgórz sklasyfikowanych jako „Grand Cru” w małej średniowiecznej wiosce Andlau. Rodzina Wach w produkcji wina zadebiutowała w 1748 roku, początkowo praktykując rzemiosło bednarskie. Bez wątpienia wielką zaletą całej doliny jest ogromna różnorodność geologiczna pozwalająca na zasadzenie niemalże każdej odmiany winorośli na właściwym polu.
włochy
Głębokie gleby pochodzenia granitowego są wystarczająco przepuszczalne i zachowują pewną wilgotność nawet w okresach długiej suszy. Szczególny klimat tego obszaru pod wpływem umiarkowanej bryzy pochodzącej znad morza oddalonego o nieco ponad dwadzieścia kilometrów, oraz bliskość łańcuchów górskich zapewniają dobry zakres temperatur – pozytywnie wpływając na kolor i profil aromatyczny winogron.
włochy
Właścicielem winnicy Montemajor jest znany winiarz Mario Ercolino i jego żona Roberta Pirone. Sama winnica znajduje się w Kampanii a Mario starannie wybiera i dokupuje coraz to nowe, dobrze położone winnice w południowych Włoszech ze starymi winoroślami i wielkim potencjałem.
FRANCJA
Bouscassé: To Terroir składające się z drobnych działek gliniastych na warstwie pękniętego wapienia. Krawędzie bogate są w żelazo oraz tlenek magnezu. „Oto dawna elegancja, urok i zmysłowość Madiran, w calej jego XVIII-wiecznej chwale, kiedy ocierał się ramionami o najlepsze francuskie wina.”
FRANCJA
Alain Brumont zakupił Chateau Montus na podstawie jego reputacji z XVIII wieku w 1980 roku. Cechą charakterystyczną dla tego Terroir były przede wszystkim czerwonawe kamienie, jest ono także jednym z ostatnich śladów początku Pirenejów sięgającym 40 milionów lat. Chateau Montus to głównie strome zbocza w pełni wychodzące na południe intensywnie oświetlane przez słońce oraz podłoże z żółtej i czerwonej gliny.
włochy
Cantine Galasso to winiarnia zlokalizowana w Loreto Aprutino w regionie Abruzzo, jednym z najbardziej kwalifikowanych obszarów do uprawy winorośli.
włochy
Mówią że dobre wino potrzebuje czasu aby odkryć swoje zalety. Niewiele produktów, którym i wino bez wątpienia jest, uosabia tak wysoki poziom wiedzy specjalistycznej i stałego zaangażowania jak ono właśnie.
włochy
Właścicielem winnicy jest Andrea Bocelli, artysta odnoszący największe sukcesy muzyki klasycznej wszech czasów. „Kiedy wracam do domu po długich podróżach, radość, którą czerpię ze smaku wina z mojej ziemi, jest trudna do zrównania.
AUSTRIA
Winnice Schmelzer znajdują się w największej wiosce winiarskiej w Austrii – Gols. Ostatnie lata poświęcili na doskonalenie sztuki produkcji win o regionalnym charakterze, dlatego też stali się specjalistami od Zweigelta.
WŁOCHY
Winnica Varvaglione powstała w 1921 i położona jest nieopodal brzegów Jońskich. Działki na których winnice mają swoje korzenie są zróżnicowane pod względem gleb, ponadto obecność skamieniałości i tlenku żelaza w glinach powoduje że gleba ma kolor czerwonawy a sama obecność żelaza niesłychanie pomaga w drenażu, dzięki czemu produceny w sposób naturalny unika zastoju po obfitych deszczach.