fbpx

Jolanta Zakordoniec 

twórczyni i założycielka kultowej Restauracji 

La Cantina w Katowicach.

Odkąd sięgam pamięcią zawsze zniewalał mnie urok małych, lokalnych restauracyjek śródziemnomorskich, potraw skąpanych słońcem oraz wino, bez którego nie wyobrażam sobie żadnego posiłku.

Pewnego dnia bezmała 20 lat temu pomyślałam, dlaczego by nie przenieść do Katowic klimatu, który sprawia, że czujemy  się cudownie zrelaksowani.

Pomysł został przyjęty z dystansem, bo przecież  nie było na Śląsku tradycji jedzenia owoców morza, używania ziół ,a wino bardzo często rozróżniane było w kategorii słodkie lub wytrawne, białe lub czerwone.

Moje Służbowe wyjazdy do Hiszpanii,Włoch ,Francji i Chorwacji pozwoliły mi zrozumieć jak ważne jest celebrowanie posiłków każdego dnia oraz to, że nawet najprostsze danie będzie prawdziwą ucztą jeżeli przyrządzimy je z najlepszych produktów. Kierując się taką filozofią w 2000 roku zrealizowałam swoje marzenie umiejscawiając skrawek Południa Europy w katowickiej Dolinie Trzech Stawów.

Miało to być małe, czarowne miejsce z pysznym jedzeniem, zatopione w zieleni katowickiego parku. Nie spodziewałam się, że La Cantina szybko  zyska tak wielkie uznanie i popularność. Bez wątpienia największą radość sprawia mi zadowolenie i satysfakcja Gości, która nie słabnie od 19 lat.

Dziękuję wszystkim Klientom oraz osobom, które pomagały mi i pomagają obecnie tworzyć to piękne miejsce.

Pragnę podkreślić, że istotą tworzenia restauracji jest chęć dzielenia się z ludźmi tym co najlepsze.

Jolanta Zakordoniec

Restauracja La Cantina dzisiaj to Matka dla całej firmy. Obecnie jesteśmy wyłącznym importerem i dystrybutorem w Polsce wielu prestiżowych win.

Każdego dnia pracujemy nad doborem wyjątkowych win do karty , dzisiaj to ponad  300 pozycji. 

Dzikie ryby i owoce morza importujemy prosto z PORTU własnymi chłodniami lub liniami lotniczymi.

Sprowadzamy  również wołowinę i mięsa z całego świata. Wybór steków w restauracji jest wprost nieograniczony.

Wszystkie produkty, których używamy w restauracji pochodzą od najlepszych producentów i ze sprawdzonych upraw ,często ekologicznych.

Naszym życzeniem jest  by żyć blisko natury, ale przede wszystkim zgodnie z nią.