fbpx

Właścicielem winnicy jest Andrea Bocelli, artysta odnoszący największe sukcesy muzyki klasycznej wszech czasów. „Kiedy wracam do domu po długich podróżach, radość, którą czerpię ze smaku wina z mojej ziemi, jest trudna do zrównania.” Rodzina Bocelli’ch przez prawie trzy stulecia produkowała klasyczne włoskie wina w swojej małej posiadłości w Toskanii. Po dziś dzień Edi Bocelli, znany również jako „Mamma” pracuje na polu starannie wiążąc winorośle. Cinzia i Alberto zarządzają Aziendą a przy pomocy Andrei witają gości z całego świata – to prawdziwa rodzinna winnica.

Winnica ma stare (ponad 70 lat) winorośle i uprawia klasyczne toskańskie odmiany takie jak: Sangiovese, Canaiolo, Colorino, Malvasia czy Trebbiano a po dokładnej analizie ustalono że ich Terroir było wyjątkowo odpowiednie dla Cabernet Sauvignon. Rodzina Bocelli’ch od 2011 roku zajmuje się również produkcją „świeżego i łatwego” do picia Sangiovese oraz „lekkiego
i zabawnego” Prosecco.

Sangiovese Rosso Toscana IGT powstaje natomiast we współpracy z zaprzyjaźnionym z rodziną enologiem Paolo Caciorgna, jednym z najbardziej szanowanych winiarzy w Toskanii.

Wina rodzinne Bocelli są wyjątkowego pochodzenia, wszystkie owoce są skrupulatnie pozyskiwane, weryfikowane i dokumentowane. Wszystkie winogrona zbierane są oczywiście ręcznie i bez nawadniania Nie zawierają ani pestycydów ani żadnych środków chemicznych.